Etik Kurulda biriken dokümanları azaltılmak ve beklenen yazıları bir an önce çıkarmak için işbirliği toplantısı düzenlenmiştir.

7 Mart 2013 tarihinde İstanbul Üniversitesi Etik Kurulu’nun AİFD ve SAKDER yönetimlerine yaptığı davet ile etik kurulda biriken dokümanları azaltmak ve beklediğimiz yazıları bir an önce çıkarmak için işbirliği toplantısı düzenlenmiştir. Toplantıya SAKDER adına YK Başkanımız Gökmen Ortaç ve YK üyemiz Şebnem Yıldırımoğlu katılmışlardır. Etik Kurul tarafından gönderilen toplantı notları ve etik kurula bildirim için gerekli formlar aşağıdadır.

Buna göre, tüm üyelerimizin en geç 29 Mart 2013 tarihi mesai bitimine kadar İstanbul Üniversitesi etik kuruluna sundukları ve henüz yanıt alamadıkları evrakları ekteki word dosyasında belirtildiği şekilde sınıflandırmalarını ve sınıflama sonucunda 3 ana sınıfa düşen doküman sayılarını  SAKDER Yönetim Kurulu’na bildirmelerini rica ediyoruz. Aşağıdaki rakamları bildirmeniz yeterlidir:

  1. 1. Acil evrak sayısı:
  2. 2. Cevap yazıları birleştirilebilir evrak sayısı (aynı proje ile ilgili farklı sunumlara bir yazıda cevap alabilmeniz için):
  3. 3. Feragat ettiğiniz evrak sayısı (Proje iptali vb durumlarda artık takibine ihtiyaç duymadığınız evrak sayısı):

Etik Kurul’un talebine göre, söz konusu veriler İstanbul Üniversitesi Etik Kurulu’na firma bazında bildirilmemeli, tüm veriler etik kurula SAKDER tarafından sunulmalıdır. SAKDER Yönetimi’ne evraklarınızın içeriğini ve proje detaylarını bildirmemenizi, yalnızca word dokümanda belirtilen 3 kategoriye düşen evrak sayınızı bildirmenizi rica ederiz. Vereceğiniz sayılara göre İstanbul Üniversitesi Etik Kurulu ile yüzyüze randevu önceliğiniz SAKDER tarafından belirlenerek sizin için etik kuruldan  bir randevu tarihi ve saati alınacaktır. Bu randevu sırasında önceliklerinizi konuşabilir, evraklar hakkında  etik kurul ile mutabakata varabilirsiniz. Mutabakat randevusu öncesi veya sonrasında ekteki excel dokümandaki formları kullanarak yazılarınızı oluşturmanız ve etik kurula sunmanız gerekmektedir.

İşbirliğiniz için teşekkür ederiz.

Etik Kurul bildirimler için tablolar

İÜ Etik Kurul – AİFD – SAKDER Toplantı notları

2016-10-12T14:17:59+00:00